logo 3tecky.cz

…?


nové…

mé různé…


Valid HTML 4.01!
Download Opera

PORTÁL, ODKAZY, BOOKMARKS…

web zprovozněn 1.2.2001 / překopáno k 18.7.2003
 
 

Kdy…

…byla založena tato doména?

Dne 16.1.2001 jsem si zaregistroval na své jméno u CZ.NIC 3tecky.cz a dne 1.2.2001 nahrávám na internet svůj Portál. Informace o dalších upgrade tohoto webu - myšleno přesun stránek pod doménu 3tečky.cz - bude zde taktéž datumově zaznamenán.

Hmm - takže se nestalo... Z prvu jsem chtěl na 3tecky.cz přesunout ostatní stránky, jež se mi válely na růžně na www a tak jsem si udělal domeny 3. řádu SMSpam, Lynch, Texas, SvetZlodeju - ale dokázal jsem sem přenést jen SMSpam a Texas. Lynch (o Davidu Lynchovi a jeho filmech) a SvetZlodeju (o antologii Roberta Asprina - postavy a příběhy) jsem nebyl schopen z různých důvodů umístit - Lynch má lepší stránky a to nejedny . Svět zlodějů možná ještě vytvořím, byl výdán totiž další (pátý) díl, jemuž jsem nevěřil... - a tak jsem zas jejich 3.řády zrušil a místo nich vytvořil PVxChat a NHL.

PVxChat byli z počátku velmi navštěvované stránky skupinou "chatařů" místnosti Prostějov serveru xchat.cz, nyní již paběrkují a tak přemýšlím o jejich ukončení.
NHL jsem si vymyslel v době, když jsem měl hlad po tvorbě nějakého webového systému - hlad je stále, ale čas chybí - ale chci se k tomu dostat do začátku soutěže ročníku 2003/2004, snad se to povede.

3rs jsou stránky Prostějovské hudební skupiny, jež dělal můj (bývalý) kolega O'hara (design horního navigace PVxChatu), jež zatím na 3tecky.cz hostují, než se (předpokládám) v budoucnu přesunou na jeho vlastní doménu.

Proč…

…mám vlastní doménu?

Vytvořil sem několik tématických www stránek, jejichž umístění jsem musel řešit přes různé české freeweby, a tak se stalo, že jsem měl a mám účty na Hyperlink.cz, Kgb.cz, Fbi.cz, Crolink.cz a Yo.cz. Abych dostal své stránky pod kontrolu, rozhodl jsem se, že si je sjednotím pod jednu doménu a tím se o ně budu moci lépe "starat". A protože mám prostor na serveru zadarmo, proč bych si nemohl založit vlastní doménu?

… tři tečky - 3 tečky - …?

Poslední dobou (asi tak rok) sem si uvědomil, že velmi často používám při psaní vět tohoto slovního výrazu. Teď mám sice pocit, že doména s "y" není zrovna nejlepší nápad, ale s tím už nic nenadělám. Mimochodem, jaké synonymum by jste místo … řekli, teda napsali?

…portál?

Přemýšlel jsem, jaké udělat hlavní stránky domény a po několikadenní úvaze jsem se rozhodl udělat právě tento portál stránek, na které se při svých toulkách za informacemi a zábavou dostanu. Samozřejmě nikdy nebudou všechny, ale ty hlavní, co navštěvuju denně, týdně, v létě, v zimě, když něco hledám… by se tu měli soustředit. Vlastně jsou to takové Oblíbené položky přímo na webu. Také v úvahu byla brána skutečnost, že chci, aby se stránky trošku zaplatily reklamou samy. A které stránky - celkem pasivní stránky - jsou jedny z nejnavštěvovanějších? A taky jsem si udělal domovskou stránku dle mých představ!

…reklama?

Tak jak bylo napsáno před chvílí - chci aby si stránky na sebe něco vydělali. Má představa byla, že budu nějakému reklamnímu systému pronajímat prostor na svých stránkách a dostávat za to peníze (samozřejmě po určitém velkém počtu impresí určitou malou částku). Zatím jsem ale nenašel systém, který by mi tohle umožnil - všechny mají tzv. výměnný systém, který já osobně nechci. Uvidíme v budoucnu. Doklopýtání Google AdSense do .cz na sklonku roku 2006 vyřešilo tuto otazku - na české systémy jsem už dávno už dávno zanevřel - nebyly to pěkné zkušenosti...

Jak…

…bude pokračovat vývoj domény?

Budu se snažit co nejdříve překopat horní odkazy na tuto doménu, což značí nejen přesunout stránky z nynějšího umístění na 3tecky.cz, ale také jejich kompletní předělání. V jakém duchu to ještě nevím, ale budu používat databáze, takže se změní docela dost a nebude to naráz a hned. A hlavně na všech musí být prostor na reklamu! :-)) Mám v plánu také vytvořit ještě minimálně jedny tématické stránky, ale ty přijdou na řadu až nakonec. Něco začalo, většina skončila - nyní mám aktivní jen Texas a od roku 2005 Legii - ta má svou vlastní doménu a teším se z toho, že se jí daří dobře.

Co…

…se bude ještě přidávat do portálu?

Určitě stránky, které navštěvuju, ale zapomněl sem na ně. Dál si udělám soukromou statistiku návštěvnosti a knihu hostů pro celou doménu. Možných vylepšení je nepočítaně, uvidím jestli na ně bude čas a nálada, čas zatím není.

Spuštěním Jaggu se 3tecky.cz staly jestě více statické. Sice mám udělaný jednoduchý systém přidávání, ale Jagg u mě teď vede. Nicméně 3 tečky pojedou dále a pokud Jagg spadne, tak jeho url přetáhnu sem a zde to cele trochu překopu.

…používám k tvorbě stránek?

Cihly jsou z podniků HTML, CSS + CCS2, PHP (4.2.2) a MySQL; malta pak Notepad, ConTEXT , PSPad (4.2.0), Dreamweaver, CSE Validator, HTML Kit, Photoshop, XaraX, ACDSee, PicViewer 2 a Apache (3.23.39). Kontrolováno v Opere 7,11, Mozille 1.3.1 a IE 6.0 sp1 a pozdějších :)

 
 
  (onebit) © knedle  @  3tecky . cz